Pobierz
Realizacje
Muzea i Obiekty Sakralne

Muzeum Narodowe w Krakowie
Oświetlenie wystaw w Gmachu Głównym

Ponad 700 reflektorów Lira Zoom-TD oświetla nową ekspozycję stałą w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawa „XX+XXI Galeria Sztuki Polskiej"  to nowa odsłona jednej z najwspanialszych kolekcji sztuki Polskiej, prezentująca przegląd najwybitniejszych dzieł z ostatnich 120 lat. 
Dostarczone przez nas oświetlenie gwarantuje doskonałe warunki oświetleniowe zwiedzającym, jednocześnie spełniając wymogi konserwatorskie Muzeum. Oprawy Lira emitują światło o bardzo wysokim współczynniku oddawania barw, co jest kluczową cechą dobrego oświetlenia dzieł sztuki. Soczewkowy system manualnej regulacji kąta rozsyłu światła 15°-65° pozwolił twórcom wystawy na doświetlenia do wymiarów poszczególnych dzieł i klimatu każdej z sal muzealnych. Ponadto, na życzenie MNK oprawy wyposażono w manualną regulację strumienia światła 10-100%. Jest to istotne zwłaszcza tam, gdzie eksponowane dzieła (głównie grafiki i pastele) muszą być chronione przed degradacją poprzez ograniczenie naświetlenia. Dla najcenniejszych dzieł natężenie oświetlenia musi być ograniczone nawet poniżej 50lx! Oprawy z serii Lira, które dostarczamy do muzeów, wyposażone są w zasilacze wysokiej klasy i diody, które nawet przy tak dużej redukcji mocy zachowują doskonałe oddawanie barw Ra>95 oraz nie wykazują migotania ani tętnienia.
Oświetlenie muzeum reflektorami szynowymi HSK to inwestycja na wiele lat. Jakość światła nie zmieni się przez wiele tysięcy godzin pracy, a w razie rearanżacji ekspozycji lub potrzeby zmiany poziomu oświetlenia, zespół Muzeum ma możliwość łatwej, beznarzędziowej regulacji położenia opraw, zmiany ich natężeń oraz kątów świecenia.
Projekt aranżacji: Wzorro Design.

XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej
Muzeum Narodowe w Krakowie

Al. 3 Maja 1, Kraków, Gmach Główny, II Piętro 
poniedziałek: nieczynne
wtorek: 10.00-19.00
środa - niedziela: 10.00-18.00
https://mnk.pl/wystawy/xx-xxi-galeria-sztuki-polskiej


projekt aranżacji: Wzorro Design

Zapytania o nietypowe realizacje oświetleniowe prosimy kierować do działu handlowego

(+48) 12 269 35 45 w. 16
info@hskledy.com.pl
Wróć do listy
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.